NEW MITSUBISHI ECLIPSE CROSS PHEV WINS PRESTIGIOUS „GOOD DESIGN AWARD 2020“ DESIGN AWARD

Prvá generácia modelu Eclipse Cross sa koncom roka 2017 (na Slovensku v januári 2018) predstavila ako športové SUV-kupé prinášajúce energické stvárnenie, vycibrenú japonskú kvalitu, bezpečnú a dynamickú jazdu vďaka pohonu 4WD a rad pokrokových vlastností s cieľom rozšíriť cieľový trh Mitsubishi Motors o nových zákazníkov.

O tri roky neskôr a so skóre štvrť milióna predaných vozidiel preberá štafetu nový Eclipse Cross PHEV s potenciálom osloviť ďalšie skupiny zákazníkov v súlade s ich vkusom a najmodernejšími spoločenskými trendmi.

Práve táto komplexná súhra štýlu, technológií a spoločenskej zodpovednosti bola odmenená ziskom prestížneho ocenenia „Good Design Award 2020″, ktoré udeľuje Japonský inštitút na podporu dizajnu.

Usporiadatelia vo svojom zhrnutí výsledkov uviedli: „Nový ECLIPSE CROSS, teraz ešte elegantnejší a rafinovanejší pri zachovaní predností športového a originálneho charakteru doterajšieho modelu ECLIPSE CROSS s tvarom SUV kupé, bol navrhnutý tak, aby zákazníkom poskytoval nový pôžitok z jazdy, ktorý je úplne iný ako ten predchádzajúci. To všetko pri zachovaní príjemného chodu, ktorý je symbolizovaný pridaním verzie PHEV a efektívnym využitím energie paliva.

Ocenenie „Good Design Award“ je v rámci Japonska jediným komplexným hodnotením a prejavom uznania v oblasti dizajnu s využitím systému „G-Mark“ (Good Design Product Selection System – systém výberu produktov Good Design), ktorý má pôvod v roku 1957.

Slovami samotného Japonského inštitútu na podporu dizajnu: „Good Design Award je aktivita, ktorá má za cieľ obohacovať náš život aj spoločnosť ako takú prostredníctvom dizajnu; Good Design Award oceňuje najrôznejšie objekty okolo nás vrátane priemyselného tovaru, architektúry, softvéru, systémov, služieb atď. Bez ohľadu na to, či je objekt hmotný alebo nehmotný, Good Design Award je vyhodnotením a ocenením jeho kvality za podmienky, že bol vytvorený s tým, aby naplnil konkrétny ideály alebo účel.“

Najnovšie články